W tym artykule postaramy się porównać obie te marki.

 

 

Jak zapewne wielu już się przekonało, że wybór między tymi dwoma markami nie jest taki prosty. Wiele zależy od wymagań i funkcjonalności jakie powinien posiadać nasz nowy wideodomofon.

Wideodomofony Commax weszły na rynek Polski nieco wcześniej niż Kenwei, dzięki czemu ugruntowały sobie pozycję wśród instalatorów oraz zyskały sobie wielu zadowolonych klientów. Dlatego ta marka jest najlepiej rozpoznawalna na rynku zabezpieczeń budynków.

Niemniej jednak Kenwei pomimo krótszego stażu nie ustępuje zaawansowaniu technicznemu, jakości wykonania oraz design 'owi. Cały czas wprowadza coraz to nowe urządzenia, z nową funkcjonalnością i możliwościami.

 

_

Wideodomofon Kenwei KW-S702C

__

Wideodomofon Commax CDV-52AS

 

Podsumowując:

1. Monitory Commax oraz Kenwei charakteryzują się podobną jakością wykonania urządzeń.

2. Kenwei posiada nieco więcej funkcji dodatkowych np. podłączenie dodatkowych kamer, sterowanie bramą przesuwną, obsługa do 4 wejść (furtek, drzwi)

3. Commax posiada nieco droższe urządzenia (porównując modele o podobnej funkcjonalności), pomimo że w ostatnim czasie dość znacząco obniżył ceny.

4. Commax posiada ugruntowaną pozycję na rynku polskim

 

W przypadku wyglądu zewnętrznego urządzeń (design) to zdania są podzielone. Niektórym bardziej przypadł do gustu Commax, innym Kenwei.