BTicino jest to włoska marka wideodomofonów która powstała już w 1936. Pierwotnie nosiła nazwę A.L.Bassani od nazwisk fundatorów. W 1943r. rozpoczęła produkcję elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego.

Obecnie produkty marki BTicino sprzedawane są do ponad 60 krajów świata w tym w Polsce. Urządzenia charakteryzują się ciekawym designem nieco różniącym się od produktów pozostałych producentów, przez co może okazać dobrą alternatywą na rynku wideodomofonów i domofonów.

Jest to marka znacznie żadziej spotykana w Polsce w porównaniu z urządzeniami takimi jak Commax, Kenwei, Genway ...

,,Commax" jest to prawdopodobnie marka najlepiej rozpoznawalna w Polsce jeśli chodzi o domofony lub wideodomofony. Początki firmy sięgają 1968 r. a firma nazywała się JoongAng Electronics Co. Obecnie firma ta sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów świata w tym do Polski. W 1999 roku firma zmieniła swoją nazwę na "Commax Ltd.

Firma może poszczycić się takimi certyfikatami jak UL i TUV na swoje produkty z dziedziny wideodomofonów.

Początki firmy Genway na rynku światowym sięgają 1993 r. jest to więc stosunkowo młoda firma. Jednak mimo niewielkiego stażu przedsiębiorstwo zaskarbiło sobie wielu zwolenników. Genway działa na światowym rynku przede wszystkim w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji.

Szeroki asortyment produktów w dalszym ciągu powiększany, sprawia że wielu użytkowników wideodomofonów lub domofonów znajdzie wideodomofon dla siebie. Duża sieć dystrybucji powoduje łatwość w nabyciu produktów.

 

Urządzenia marki Farfisa to zapewne ciekawa alternatywa do przedstawionych wcześniej marek wideodomofonów. Jest to włoska firma, a początki jej działalności sięgają 1967 r. gdy wyodrębniono jeden z działów firmy o tej samej nazwie. W roku 1993 Aci Farfisa stała się całkowicie niezależną firmą działającą w branży domofonowej. Długoletnia tradycja w produkcji domofonów i wideodomofonów ugruntowała pozycję tej firmy na krajowym oraz międzynarodowym rynku. Obecnie Farfisa eksportuje swoje urządzenia do ponad 60 krajów świata oferując konkurencyjne produkty dobrej jakości.

 

Hyundai Telecom wideodomofon

Marka Hyundai bardziej kojarzy nam się z producentem średniej klasy samochodów osobowych. Jednak producent tych wideodomofonów nie ma nic wspólnego z popularnym producentem aut. Właściwa nazwa producenta urządzeń wideodomofonowych i domofonowych to "Hyundai Telecom". Przedsiębiorstwo produkujące video domofony zostało założone już w 1988 r.

Więcej artykułów…